O stronie

Za około 30 lat, statystyczny mieszkaniec ziemii, będzie Hindusem. Hinduska klasa średnia będzie najpotężniejszą grupą społeczną świata. Dlatego warto lepiej zrozumieć ten kraj i jego społeczeństwo i temu właśnie służyć ma ta strona.

Indie poznałem od podszewki. Przez trzy lata mieszkając i pracując w centrum friedmanowskiego “płaskego świata”.

Pracując w Technopak Advisors, zajmowałem się przeprowadzaniem i analizą badań rynkowych oraz doradztwem w obszarze FMCG i zorganizowanego handlu detalicznego, co pozwoliło mi dogłębnie poznać specyfikę Indyjskiego rynku konsumenckiego.

Po godzinach – prowadziłem stronę społecznościową dla ekspatów oraz angażowałem się w życie kulturalne Delhi, poznając od podszewki prawdziwe życie współczesnych Indii.

W każdej wolnej chwili – podróżowałem i robiłem zdjęcia, starając się eksplorować nie tylko standardowe, ale też nieprzetarte szlaki.

Ten blog powstał jako prywatny, ale z czasem ewoluował i z naiwnego bloga podróżniczego, stał się blogiem o Indiach współczesnych, mniej znanych.

Z perspektywy ekonomisty-kulturoznawcy piszę o Indiach które znam z codziennego życia.  Od maja 2011 piszę z dystansu, bo już wróciłem. Ale Indiami dalej się zajmuję, jako współpracownik magazynu Think Tank i Centrum Studiów Polska-Azja.

Od 2012 blog zmienił nazwę na Indie-Polska.pl i otworzył sę także na gościnne teksty.

Kontakt:

Jacek Ratajczak
info at indie-polska.pl

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s